Deník Eleonory Carrik

16. dubna 2011 v 22:07 | Tomoko.Harkaft

Čtěte pod perexem, děkuji předem za přečtení. Nepohrdnu komentíkem xD


23.7.
Je týden před začátkem školního roku v bradavicích a dozvěděla jsem se hrůznou zprávu, kterou jsem musela v klidu příjmout. V něděli k nám domů přišli Malfoyovi na oběd. Sice jsem Draca už znala, když byl malý chlapec. Dříve byl hodný a laskavý a pak se něco stalo. Nevím co. Nevím absolutně nic. Aby bylo jasno, moje rodina se jmenuje Carrik si zaládá na tradici a tím pádem jsem i čistokrevná. A můj otčín se rozhodl naši větev rozšířit o Malfoyovit. A těm kterým to už došlo jsem snoubenka Draca Malfoye. Ano, je tomu tak ikdyž nechci. No jo co naplat.
Oznámili mi to jako hotovou věc. Připadalo mi to jako náhražka za oběd. Byla jsem trochu a na Dracovi to bylo vidět také. A pak to šlo podle šlo podle otce. Dali nám prstýnky a oficiálně oznámili, že jsme snoubenci. Dracův prsten zobrazoval našeho orla mořského - náš rodinný znak. Můj zase jeho - hada. V každém byl oranžový drahokam s runou. Měla bych připomenout, že už nejsem v prvním ročníku ale ve třetím. Je mi patnáct let a moje kolej je zmijozel. Přátel taky moc nemám, za to může můj skvělý otčín. Dříve jsem jich měla habaděj a teď? Nic. Absolutně nic. Krom toho je v Bradavicích nějaký Potter a jakmile nějaký z čistokrevných slyší jeho jméno šílí, krom mě. Mě je to vlastně jedno. Nikdy jsem necítila proti nikomu žádnou zášť, dokonce ani k H.J. Potterovi. Abych dokončila kapitolu s Drakem. Otec s matkou mi řekli, že mám chránit Draka svým vlastním životem. Poklepal mi na prstýnek a ten se rozzářil a jí nic netušila.
A těm kteří teprve teď začínají číst bych měla říci o mé povaze. Dělám jen to co musím dělat, nikomu jen tak nedělám problémy. Snažím se nevyčnívat, spíše splynout s okolím, ale zase provlém. Jsem čistokrevná a tak to moc nejde. Mám ráda legraci a zábavu. Jsem přátelská ikdyž tomu můj vzhled nenasvědčuje. Tmavě hnědé kaštanové vlasy zakroucené na konečcích do vln. Žluté orlí oči, ikdyž nevím jak jsem k němu přišla. Matka s otcem tvrdí, že je máme od předků, tím mysleli orla. No v tomhle měli pravdu. Dokáži komunikovat s orli. Hnědé kaštanové vlasy doplňuje oválný obličej s úzkou pusou. Většinou jsem tichá, ale nenechám nikoho si do mě kopnout. Jinak moje celé jméno je Eleonora Emma Carrik S dnešním zápisem končím. Zítre brzo vstávám. Musím si jít koupit věci do školy na Příčnou ulici.
Vaše Elea E. Carrik

Bylo pondělí 24.8. a Elea se vydala do Příčné ulice. Převlékla se do khaki trička s nápisem ACDC, kostičkované košile, čín a modrých džín. Nasedla do autobusu a za 15 minut stála před Černým Kotlem. Eleonora bydlí na okraji Londýna v sídlu patřící její rodině. Jakmile vstoupila nastala vlna ticha, ale ppak se ihned rozmluvili. Povzdechla si teď když se objevil znak Smrtijedů na Mistrovství Světa ve Famfrpále zase si na ní budou všichni ukazovat. Vzadu za hospodou hůlkou vyťukala kód a zeď se rozestoupila a ukázala jí cestu do Příčné ulice. Jako první vzala krejčovství a nechala si ušít nový plášť. Ten starý ji byl už malý. Pak vytáhla pergamen a přečetla si co všechno si má koupit do čtvrtého ročníku.
1 měděný kotlík velikosti 2
5dkg levandule
10k nejkalu
3l výluhu pelyňku z diva
25 křidýlek běláska zelného
....

Učebnice přeměna 4. ročník
Učebnice lektvarů 4.díl Lékařství
...
Povinná četba:
Hystorie zvířat
Doodly Markus - autobiografie
Famfpál věků - Jonas Meck
Nejznámější bystrozorové 18. století
Motýl bez křídel - poezie
.... + XI dalších knížek.
Protlačila se rušnou ulicí a šla si koupit věci do lektvarů. Všechno bylo obvyklé až do té chvíle, kdy potkala velice známého člověka. H.Pottera s jeho bandou Weaslových v knihkupectví. Potichu se vplýžila pro knížky a ihned stála u pokladny a platila. Sice cjtěla strávit zbytek dne v knihovně, ale jí by si určitě všimli. Povzdechla si. UŽ JE TO TU ZASE. ZDRHÁM...pomyslela si a rozešla se ke dveřím. Zhruba 5 metrů od hl. dveří sebou sekla o podlahu. Ona totiž o něco zakopla a udělala krásnou podložku na utírání bot. Teď se k ní přiřítila Ron.
,,Jsi v pořádku? Docela dobře padáš." zasmal se a pomohl jí na nohy.
To už tu byla i Hermiona. ,,Rone kam jsi zmizel." řekla ale jakmile uviděla jak pomáhá nějaké dívce na nohy tak se přiřítila také. ,,Je ti něco?" zeptala se Elei a podívala se na lišej na obličeji.
,,Ne jsem v pořádku. Já jen o něco zakopla." vysvětlovala honem. Chtěla už být pryč. Kdyby tohle viděl její otec a Draco oba by šíleli.
,,No umíš padat. Máš lišej na nose." vytáhla hůlku a chtěla jí to spravit. Eleonora však zarazila.
,,Ne to dokážu sama." odmítla pomoc a vyndala svoji hůlku z rukávu a jen si poklepala na nos a lišej byl v tu ránu pryč.
,,Ty jsi něřekla žádné zaklínadlo?" zaptal se s údivem Ron. Hermiona to chtěla taky vědět.
,,V hlavě." a poklepala si na mozek. Tihle lidi se ji pomalu začínali líbit to jak byli milí. ,, Já už budu muset jít. doufám, že Vám není nic po útoku na mistrovství. Dávejte na sebe pozor. Pořád tu jsou kolem." varovala je. Mrkla na ně a zmizela v bílém oparu.
Hermiona se podívala na Rona. Ten však pokrčil rameny. Pak si všimnul knížky na zemi co tu upustila když šikovně padala. ,,Čtvrtý ročník?" zeptal se s údivem. ,,Hermiono není to hodně na třetí ročník. Je stejně stará jako my. A umí se přemístit bez teletaxu. Doopravdy něco." a obdivně zavískl.
,,Rone, ale ji jsem na škole u nás v koleji neviděla. Ani v Havraspáru a Mrzimoru. Nejspíš je v Zmijozelu. A taky nás varovala. Kdo to jen může být?" podbala se na hlavě.
,,Hmm..." souhlasil Ron.
,,Hele lidi co tady vyvádíte?" zeptal se Harry, kterému to připadalo divné že oba dva zmizeli.
,,Už nic." odpověděl v klidu Ron a pustili se do hledání knížek.

Eleonora se přemístila k sobě domů. Objavila se u sebe v pokoji. Hodila všechny věci do kouta a lehla si do pstele. Přemýšlela jestli neřekla hodně. Povzdychla si a zavřela oči.Přemýšlela proč se narodila do takovéhle rodiny. Čistokrevné rodiny spojené s Voldemordem a těmi nejhoršími.
Za šest dní ji zase čekalo překvapení. Nedalo se říci jestli dobré nebo špatné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama